sobota 20. března 2010

Brontosaurům patřila Sýpka

V pátek večer se několik divadelníků zůčastnilo plesu hnutí Brontosaurus v Medlánkách na Sýpce. Ne že bychom po odvedeném výkonu ve čtvrtek trvali na tom, že musíme v pátek jít někam juchat, ale pozvání Honzíka / Harryho, abychom předvedli v rámci předtančení úryvek z renesance, když on nemohl dle původního plánu vystoupit s taneční ukázkou 30. let, zvanou Dilema - pomalu se hojící rameno mu to ještě neumožňuje - tedy toto pozvání prostě nešlo odmítnout.
Ples měl přívlastek "Ledový", a tak jsem v úvodu, před naším vystoupením, zapletl copánek myšlenek ze souvislostí čerstvě nabytých z knihy Nigela Lawsona o globálním oteplování, zmínil, že renesance (ač doba "oteplení ve vztahu člověka k užívání rozumu") se vlastně odehrávala v době, kdy na Zemi začínala 4 století tzv. malé doby ledové. Načež jsme uvedli své čtyři velmi oblíbené: "pavanu, mávačku, svícňák a hádě".
Ohlasy, které jsem zaslechl, byly velmi pozitivní, atmosféra plesu výtečná, ale co naplat, únava ze čtvrtečního, výtečného, ale nikoliv snadného vystoupení, se na fortuňácích projevila, a tak jsme ples opustili jen po několika málo tancích, jež jsme si po vlastním vystoupení dopřáli na sále Sýpky mezi Brontosaury.
PS: Potkali jsme se i se Sibou, bývalým členem divadla. Vůbec mají divadelníci mezi Brontosaury spoustu přátel :-)
RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.