neděle 28. března 2010

Tanec, tanec 2010 - pohled jinak

Předem avizuji, že následující text je jen můj názor, který jsem si vytvořil na základě rozhovoru s naší paní ředitelkou. RKN


27.3. se uskutečnila Krajská přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec 2010 v Městském divadle ve Žďáru nad Sázavou. Podle názvu je přehlídka Tanec, tanec 2010 sice přehlídkou scénického tance mládeže a dospělých, ale z našeho pohledu ji bylo možno charakterizovat větou "senioři ozdobili přehlídku mladých". Vzhledem k tomu, že jsme asi jediný takto aktivní soubor s věkovým průměrem stále nepatrně rostoucím (Kde je ten průměr dnes? Nemám to přesně spočítané, ale mám "obavu", že už jsme nad číslem 30), prostě postoupili "mladí a krásní", byť i z poroty zazněl názor (nevím, zda cituji přesně), "že je rád, že se objevil i zralý tanec s kvalitní taneční technikou".
Ne, nejsme zahořklí, naopak, nás těší, že se nám stále daří měřit síly s mládím, že máme stále jejich elán, že nás je stále vidět, a zároveň se nám vlastně daří skrze tanec mladými stále zůstávat, ač naše rodné listy říkají něco jiného.

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.