pátek 23. dubna 2010

Miniohlédnutí za vystoupením v Praze

Než začnete číst: jsou to první dojmy po představení, dlouhé cestě zpět do Brna, složení rekizit u nás doma; než si dám sprchu a padnu do postele (je pátek, 01:00). RKN

Povedlo se nám (včera) v Praze technicky dokonalé představení, alespoň tak se mi to zdálo. Jen atmosféra byla trošku smutná. Proč? Herec nerad hraje, když diváci jsou sice "v přesile", ale nevýrazné. Jinak řečeno, divácká návštěvnost byla slabá.
Ale lze to napsat i jinak: Mluvil jsem s pořadateli o návštěvnosti kulturních akcí obecně. Když byl koncert jednoho z nejvýznamějších českých písničkářů - folkařů, nebylo těch divaků ani dvakrát tolik, než kolik jsme jich měli my. Takže to s námi není zas tak špatné. Naopak, můžeme se hrdě srovnávat s těmi nejlepšími!
Špatné je to s diváky a kulturou... Snad jsou pražští diváci přesyceni, snad rozmlsáni příliš širokou nabídkou divadel a koncertů v různých místech v centru a do okrajové části města, k níž Spořilov patří, je to tolik netáhne... Nevím přesně.
Každopádně, za sebe můžu říct, pro ty, kdo přišli, jsme hráli poctivě a rádi, neb to je třeba dělat, i kdyby přišel jen jeden divák!
Bolero, Dědictví a Kult, a něco k tomu - Kultovní dědictví bolera...

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.