pátek 28. května 2010

Déšť zhatil vystoupení v rámci Noci kostelů

Tak moc jsme se na Noc kostelů těšili! Tak moc jsme byli rádi, že se nám podařilo dojednat naše vystoupení v rámci akce Noc kostelů v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí. Ale počasí rozhodlo bohužel jinak.
Měli jsme mít dvě vystoupení ve 20:00 a ve 22:00. Jenže zhruba v 19:55 začala bouřka, uvedla se několikamilimetrovými kroupami, následně pršelo vytrvale víc než půl hodiny, takže voda pronikla i do části elektrokabelů a z jednoho se "začmoudilo". Takže první vystoupení bylo zrušeno úplně. No a to druhé jsme zahájili s malým časovým posunem, cca 22:15, když už se zdálo, že by chvíli mohlo nepršet. Jenže opak byl pravdou. Se zahájením představení začalo opět pršet, déšť nabýval na intenzitě, v půli představení se baletizol (pro nezasvěcené: taneční podlaha, takové pružnější lino), rozvinutý na dlažbě balustrády, proměnil díky tenké vrstvě vody v jedno velké kluziště. Takže jsme byli okolnostmi donuceni se divákům, skrytým pod deštníky, omluvit a představení předčasně ukončit.
Je nám to líto, atmosféra v kostele byla velmi příjemná, lidé milí a vstřícní. Byl jsem se podívat i na kůru na varhany, viděl kostel "z jiné strany". Ale co naplat, z tanečního hlediska se ten večer prostě kvůli tomu nešťastnému počasí nepovedl. Snad to bude zítra na Mezi ploty v Černovicích lepší!
RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.