středa 3. listopadu 2010

Pozvánka na úterý 30. listopadu 2010

Pozvánka na 30.11.2010, 19:00, Bezbariérové divadlo BARKA
"z pera naší paní ředitelky"
Taneční divadlo MIMI FORTUNAE připravilo pro předvánoční atmosféru mimořádné adventní představení v bezbariérovém divadle Barka. Představení je jako vždy určeno divákům "všech věků i stavů" a svou jedinečnou náladou stejnou měrou těm, kdo milují Vánoce se vším všudy, jakož i těm, kteří se naopak v tomto čase chtějí odchýlit od hektických dárkovacích a gastronomických příprav a jen tak se pobavit.
Program večera byl zkomponován z divácky oblíbených choreografií Jany Smržové-Zajíčkové a Hany Smičkové-Látalové, které nebyly prezentovány na brněnských scénách v blízké minulosti (Svatba, Prázdná jsou rána), z premiérových novinek letošního jara (Jin&Jang, Takový jsem, Muoj bože), prvního scénického uvedení naprosto nevážné Lázeňské pohody, kterou měli diváci zatím možnost vidět jen v rámci Muzejní noci a na festivalu Mezi Ploty, až z choreografií, které se svými náměty snoubí s adventním obdobím – premiéra Ave Maria a předpremiéra temné taneční balady na motivy veršů Karla Jaromíra Erbena ze sbírky Kytice – Štědrý den. S baladou Štědrý den se pak diváci setkají až na jaře 2011, kdy bude mít premiéru celý tanečně divadelní projekt Kytice, připravovaný k výročí 25 let od první premiéry souboru MIMI FORTUNAE v Brně.

Vraťme se však k adventu v divadle Barka:
TD MIMI FORTUNAE přizvalo jako hosty brněnské Malé taneční seskupení, známý taneční soubor s dlouholetou tradicí, který se představí mimo jiné nádhernou „civilní“ Modlitbou.
K neobyčejné atmosféře představení zajisté přispěje svým uměním kytarový a loutnový virtuoz Dušan Sedláček.
Pro odvážné může být setkání s Tanečním divadlem MIMI FORTUNAE zakončeno známými vánočními koledami. O odvaze v této souvislosti nutno hovořit především na straně diváků, a to ne proto, že by se měli odvážit zazpívat si, ale proto, že se možná odváží poslouchat zpívající tanečníky! Samozřejmě se adventní představení TD MIMI FORTUNAE neobejde bez maličkých dárečků.

Představení se koná 30.11.2010 v 19:00h v Bezbariérovém divadle BARKA, Brno-Královo Pole; předprodej a rezervace vstupenek na tel. č. 737 261 107, zbylé vstupenky před představením v divadle.

RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.