sobota 2. dubna 2011

Na zábradlí - epilog

Tak jsem včera večer v divadelní kavárně nakonec přece jen něco zajímavého vyslechl. Manželský pár, jak jsem pochopil chodící do divadla Na zábradlí pravidelně, mi sdělil své dojmy.
Paní byla zklamaná, dle svých slov byla pozvána na "moderní balet" a toho se nedočkala. Její zklamání chápu. Pozve-li mne někdo na Pána prstenů s tím, že uvidím krásnou pohádku, budu taky nemile zaskočen boji trpaslíků... Očekávám-li něco jiného, budu zákonitě zklamán. V tomto případě, myslím, nebyla chyba na naší straně, někdo naše vystoupení chybně prezentoval jinak a vyvolal nesplnitelné očekávání.
Pán mne překvapil důkladným rozborem, kdy použil i pojmy jako "zlatý řez" o rozvržení dějů na scéně, správné proložení veselého a vážného, prvků s nadsázkou a prvků evokujících sílu a vážnost tématu jednotlivých básní Kytice. Toto se vztahovalo k jeho hodnocení první části. Druhou část nazval trochu ponurou, chybně zvolenou. A musím mu dát za pravdu, posloupnost Štědrý den - Dceřina kletba - Vodník není možná ideálně zvolena, zpracování Dceřiny kletby v sólovém výstupu Hany Látalové a Mirky Staré jakoby do zbytku hry ne zcela zapadalo, a Vodník, ten je, dle mého názoru, kouzelný, úchvatně podaný, snad až srdcervoucí, pokud se v něm ale nestanou na scéně takové chyby, jakých se tentokrát jeden z členů divadla, dokonale vypadnuvší z role, dopustil - to si hold musíme přiznat.

Zkoušel jsem, zda se někde na webu objevil o představení již nějaký hodnotící článek, ale hledal jsem marně. Pokud někdo o nějakém víte, prosím o zaslání upozornění na mail coney@centrum.cz. Děkuji. RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.