pátek 3. června 2011

Noc snů aneb Večer plný zážitků v ZOO Brno

Dnes probíhala akce Noc snů aneb Večer plný zážitků v ZOO Brno a naše taneční divadlo se coby jeden ze sponzorů ZOO podílelo na bohatém programu.
Máme "svá adoptivní zvířátka" - pakůň modrý "Mimina" a rys kanadský.Akce je určena pro děti, které jsou chronicky nemocné nebo postižené. Mají tento večer vstup do zoo bezplatný i s rodiči a sourozenci. Stávají se tak jedinými návštěvníky zoo.
Noc snů (Dreamnight at the Zoo) je mezinárodní akce, které se účastní zoo celého světa vždy první pátek v červnu. Je určena pro děti, které jsou chronicky nemocné nebo postižené. První Noc snů se skutečnila v roce 1996 v Zoo Rotterdam pro děti z Kliniky dětské onkologie. Zakladatelem a předsedou je Peter van der Wulp ze Zoo v Rotterdam.
Pozvané děti, které jsou chronicky nemocné či postižené mají tento večer vstup do zoo bezplatný i s rodiči a sourozenci. Stávají se tak jedinými návštěvníky zoo. V ČR se k této akci připojila v roce 2004 Zoo Děčín a v roce 2005 Brno, postupně se připojují další české zoo. Noc snů se v Zoo Brno konala letos posedmé.
RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.