neděle 21. srpna 2011

Den můz na Cimburku

V sobotu 20. 8. 2011 se na hradě Cimburk u Koračan konala každoroční akce Den můz, tradiční setkání umělců s doprovodným programem.

Gotické a renesanční tance v podání členů TD MIMI FORTUNAE zpestřily program.
Po krátkém vystoupení s renesančními tanci (ještě před oficiálním programem Dne můz) jsme učili trochu zjednodušenou verzi jednoho tance. Výuky se účastnili zejména zájemci z řad "expedice", mladí lidé z Japonska, Řecka i Španělska, kteří tu v rámci třítýdenního pobytu nahlíží pod pokličku řemesel a snah o záchranu hradu Cimburk. Výklad v angličtině mi dal slušně zabrat.
Po kapele Nebeztebe (velmi zajímavé písně) jsme zařadili naši oblíbenou gotiku, na níž stylově navázali šermíři. No a večer jsme ještě zařadili jinou verzi pásma renesančních tanců - pravda, už jsme byli svým uměním lehce jinde, než nabízené žánry hudebních kapel, ale jak mi sami řekli někteří diváci, bylo to příjemné odlehčení silně rockového programu.

Děkuji všem tanečníkům TD MIMI FORTUNAE, jmenovitě Marušce, Romanovi, Harrymu a Erice, Peťce, i své ženě Pavle. Trochu jsme si touto akcí připomněli dobu, kdy naše divadlo ve své obrozené verzi ještě nenabízelo pravidelná vystoupení na jaře a na podzim v divadle kamenném, ale právě účast na takovýchto hradních či jiných akcích byla naší náplní téměř všech víkendů. Hold se časy mění.
Ale spát pod hradbami hradu byl skvělý zážitek, zejména pro mé děti, které se naučily, že akce divadla jsou jejich malá dětská dobrodružství...

Radek Králík Novotný

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.