středa 5. října 2011

KYTICE SE VRACÍ


13.10.2011 v 19:00 Taneční divadlo MIMI FORTUNAE
KYTICE
K. J. Erben/H. Smičková-Látalová/Z.Solčányová/S. Látal
baladická hra s veršem, slovem a tancem
PRVNÍ REPRÍZA V BRNĚ
Bezbariérové divadlo BARKA
Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole
Rezervace a předprodej na tel. č. 737 261 107

KYTICE A ČTVRTSTOLETÍ MIMI FORTUNAE
S příchodem letošního jara uplynulo 25 let od první premiéry brněnského Tanečního divadla MIMI FORTUNAE. Soubor TD MIMI FORTUNAE pro letošek nepřipravil jen jarní vzpomínkový večer, ale PREMIÉRU celovečerního představení KYTICE. Tvůrci scénáře, Hana Smičková-Látalová, Zuzana Solčányová a Slavoj Látal, vybrali jako námět 6 básní ze slavné sbírky Karla Jaromíra Erbena. KYTICE v podání TD MIMI FORTUNAE není ale pouze taneční, nýbrž využívá činoherního herectví, mluveného slova vázaného i volného a na scéně s hostujícími hudebníky se i zpívá. Cílem ovšem není snaha o maximální kombinaci divadelních žánrů, nýbrž vytvoření sugestivního, tanečně dramatického, mírně hororového, ale nikoliv ponurého a i ke smíchu vyzývajícího kompaktního představení, přístupného jak milovníkům současného scénického tance, tak činoherního divadla. Choreografii vytvořila Hana Smičková-Látalová, která provedla TD MIMI FORTUNAE od jeho založení až k této premiéře, režii má Slavoj Látal, asistovala Zuzana Solčányová. S mystériem Erbenových básní kontrastuje na scéně rozehraný život téměř renesančních komediantů, včetně „pouťového“ vyvolávání a popěvků. Kontrast mezi nadčasově baladicky pojatými básněmi a „přízemními“ lidskými osudy podtrhují kostýmy a masky Miroslavy Staré. KYTICE měla slavnostní premiéru v Divadle Bolka Polívky, poté putovala po Česku, včetně divadla Na Zábradlí v Praze a dne 13.10.2011 od 19:00 hodin se mohou diváci těšit na první reprízu v Brně v Bezbariérovém divadle BARKA v Králově Poli.

Předprodej a rezervace vstupenek: buď emailem na adrese mimifortunae@gmail.cz, nebo přímo telefonicky na čísle 737 216 107. Zbylé vstupenky před představením na místě.

Hrají, tančí a zpívají (podle abecedy): Dagmar Bortolotti, Roman Gengela, Jarmila Gergelčíková, Renata Havlíčková, Kristýna Kabelová, Petr Kolomazník, Petr Drobek Kučera, Slavoj Látal, Pavla Novotná, Radek Králík Novotný, Zdenek Oleksík, Renata Polčíková, Dušan Sedláček, Hana Smičková-Látalová, Jana Smržová-Zajíčková, Petra Smutníková, Zuzana Solčányová, Miroslava Stará, Zuzana Sýkorová, Erika Šiprová, Jan Šipr, Marie Valentová-Žáková, Jaroslav Vrána

Technický tým: Petr Česal, Milan Humpolíček, Hana Pitáková, Luboš Táborský

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.