pondělí 7. listopadu 2011

Karel Jaromír Erben

Před dvěma sty lety se narodil Karel Jaromír Erben (7. listopadu 1811, Miletín u Hořic v Podkrkonoší – 21. listopadu 1870, Praha), český historik, právník, archivář, spisovatel, básník, překladatel a sběratel českých lidových písní a pohádek; představitel literárního romantismu.
Taneční divadlo MIMI FORTUNAE si dovoluje při této příležitosti učinit nabídku speciálně určenou pro školy a vzdělávací zařízení pod heslem
Klasické básnické dílo –
K. J. Erben: KYTICE
Nemusíte k nám, přijedeme k Vám!

Karel Jaromír Erben / Hana Smičková-Látalová
Zuzana Solčányová / Slavoj Látal
KYTICE
baladická hra s veršem, slovem a tancem
Svatební košile, Polednice, Vrba, Štědrý večer, Dceřina kletba, Vodník
Soubor brněnského divadla MIMI FORTUNAE letos ve své 25. jubilejní sezóně připravil celovečerní představení KYTICE podle Karla Jaromíra Erbena. KYTICE divadla MIMI FORTUNAE nepředvádí žádné žákům či studentům nepřístupné moment a ačkoliv neobsahuje celé Erbenovy básně, jen jejich úryvky, neboť myšlenky a kontakty hrdinů každé básně jsou dotvářeny pohybem jednajících postav, obsah básní je plně v souladu s klasickým dílem a zůstává tedy nezměněn. Inscenace si v tomto směru klade za cíl oživit Erbenovo dílo na divadelní scéně (když již ve filmu se před několika lety obrodilo) a přiblížit ho současným mladým divákům.

Jelikož je představení mobilní (soubor disponuje vlastní zvukovou aparaturou i profesionálním tanečním linem, které lze položit ve variabilním rozměru na jakýkoliv pevný, bezprašný povrch) a prezentuje české klasické dílo, napadla nás speciální mimořádná nabídka: soubor může přijet za Vámi do budovy či areálu školy a v sále, určeném pro kulturu nebo obecně pro shromažďování, popř. i v tělocvičně, sehrát představení (tak se to dělalo za mladých let našich rodičů a všechno z té doby přece není špatné….)

Podle velikosti sálu, v němž by se představení uskutečnilo, a tedy podle možného počtu diváků Vám učiníme nabídku ceny, kterou budete zajisté mile překvapeni, neboť tuto kulturní nabídku pojímáme nikoliv plně komerčně, ale spíše jako „příležitost k osvětě“.

Naše nabídka platí pro druhou polovinu ledna – konec června 2012; mimořádně lze dohodnout ještě pro dobu do 12.12.2011.


Pro více informací kontaktujte:
TD Mimi Fortunae
Radek Králík Novotný
manažer
+420 777 083 126
Pokud se chcete dozvědět více o souboru, zde jsou k dispozici další odkazy:
www.tanecni-divadlo.cz
www.facebook.com/mimifortunae
www.youtube.com/user/tanecnidivadlo

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.