pondělí 2. ledna 2012

Ohňostroj, který jsme neviděli

Členové divadelního souboru (skoro všichni) se včera sešli u obelisku v Denisových sadech, doufajíc, že uvidí novoroční ohňostroj nad Špilberkem.
Ale v podstatě jsme neviděli nic. Nízká oblačnost způsobila, že z ohňostroje byla vidět v podstatě jen záře, nikoliv ohnivé květy a jiné nádherné obrazy, které měl sice ohňostrůjce zajisté připraveny a které by jistě k vidění byly, nebýt těch mraků...
A tak jsme si jen popřáli vše nej do roku 2012, hlavně pevné nervy, a už se těšíme na vystoupení (mluvili jsme například o akci Den kostelů, jež bude tento rok v pátek 1. 6.).
RKN

1 komentářů:

Mgr. Ing. Radek Novotný řekl(a)...

A co k tomu napsal tisk?

Brno je zkrátka „jiné“ město. Tamní radnice například zabodovala hned zkraje roku velkolepým ohňostrojem za tři sta tisíc korun. Jak už to ale v Brně bývá, neodpaloval se na Silvestra po půlnoci, ale až večer 1. ledna. Budiž. V Brně je možné všechno. Pro Brňany chtivé ohňostroje však bylo horší, že ten večer město halila hustá mlha, takže namísto světelné show odpalované od hradu Špilberk slyšeli rány, cítili střelný prach, ale světla vidět nebyla. Socialistický primátor Roman Onderka pak v TV Nova svým Spolubrňanům vysvětlil, že akci přesunout nešlo mlha nemlha. „Musím se přiznat, že opravdu v té mlze primátor města Brna neměl své prsty, ne, opravdu to jsem si nezařídil,“ podotkl, aniž by ho někdo podezíral, že v Brně umějí poručit větru, dešti i mlze. Srdečné přání všeho nejlepšího v Novém roce tedy putuje především do moravské metropole!

Citováno z týdeníku Euro č. 2/2012
Petr Kolář, strana 8, Politický diář
Prezident „Pálerma“ a přání Brnu

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.