sobota 31. března 2012

Tanec, tanec... 2012

S jistým překvapením (příjemným překvapením!) musím konstatovat, že se Taneční divadlo Mimi Fortunae dnes zúčastnilo "KRAJSKÉ POSTUPOVÉ PŘEHLÍDKY SCÉNICKÉHO TANCE MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH TANEC, TANEC… 2012" za kraje Vysočina a Jihomoravský kraj, konané v Městském divadle Žďár nad Sáza­vou. A domů jsme se vraceli s jednou ze čtyř nominací na celostátní přehlídku. Tedy s oceněním nejvyšším, jakého se nám mohlo v krajském kole dostat.
Vsuvka: Jak mi bylo vysvětleno, nominace není automatickou účastí na celostátním kole, neboť když se náhodou v daném roce sejde ze všech postupových přehlídek příliš mnoho nominací, musí kdesi na celostátní úrovni proběhnout "předselekce", a to nám malinko hrozí... To jen, aby snad z nominace nevzniklo zklamání, tak raději uvádím i tuto skeptickou poznámku!
Naše divadlo přihlásilo do soutěže 3 choreografie: Jsme si rovni! (upravený Tanec s chlebem), Dceřina kletba a Moravský podzim (Opilecký tanec), tedy reálně jsou všechny tři choreografie nikoliv samostatné kusy extra stvořené pro scénickou přehlídku, ale upravené verze, které naši milí diváci shlédli jako součást zpracování šesti balad Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Z nich postupuje choreografie Jsme si rovni!

Ale dál nebudu psát o nás, ale o ostatních soutěžících: celkem se soutěže zúčastnilo 18 choreografií od 7 (tímto počtem si nejsem jist) různých tanečních uskupení. A jako bych byl porotcem, i já byl osloven dalšími nominovanými: choreografií Nirvána a choreografií s dlouhým názvem: Vertikální plány, Dvoubarevná fuga, inspirace obrazy Františka Kupky. Poslední nominovanou choreografii, Hudba z Javoru, jsem neviděl (neb jsem se podílel právě na přípravách v šatně), nemohu k ní tedy nic říct.
Ale jak říkám, zbylé dvě nominované choreografie mne oslovily, a to natolik, že jsem po návratu domů i na internetu vyhledal zobrazení oněch dvou Kupkových obrazů (jsou vyobrazeny ve stejném pořadí jako v názvu choreografie), abych si "doplnil další úhel pohledu".

RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.