pátek 27. dubna 2012

Mezinárodní den tance

Pro neděli 29. dubna 2012, jež je celosvětově slaveným Mezinárodním dnem tance, připravilo Taneční divadlo MIMI FORTUNAE v ulicích Brna ukázky scénického tance. Jelikož jiná část brněnských tanečníků, soubory Bardo a Filigrán, připravují ukázky současného tance, TD MIMI FORTUNAE se rozhodlo pro historický scénický tanec, konkrétně budou předváděny ukázky tanců potulných komediantů z celovečerního představení KYTICE podle K. J. Erbena a také „hospodské“ tance z doby gotické.
TD MIMI FORTUNAE se vydá v historických kostýmech na cestu po odpoledním centru Brna – sraz máme před Domem Umění na Malinovském náměstím, první taneční zastavení plánujeme „U Žárovek“ – tedy v prostoru na začátku ulice Kobližné, další tancování by pak podle času a situace mělo být na náměstí Svobody, na České, v prostoru před Moravskou Galerií (z boku kostela Sv.Tomáše) na Moravském náměstí, a konec je plánován v 17 hodin na Moravském náměstí společnou taneční improvizací všech zúčastněných, tedy i diváků a případných spoluputujících přátel.
Na každém zastavení bude předvedeno několik tanců. V případě zájmu spoluputujících nebo kolemjdoucích budou tanečníci souboru připraveni učit jeden jednoduchý historický tanec. Jsou vítáni všichni Brňáci i přespolní, ať už v historickém kostýmu nebo v civilu, kteří se připojí na toto krátké taneční putování, a pokud vydrží a budou mít zájem, mohou se pak skutečně naučit celý historický tanec typu base-dance (úplně základní a jednoduchý), a po skončení akce se mohou diváci i tanečníci odměnit třeba posezením na nějaké zahrádce u pivka nebo limonádky…
TĚŠÍME SE NA VÁS, PŘÁTELÉ A DIVÁCI!

RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.