neděle 3. února 2013

Velký sál Břetislava Bakaly

Ve čtvrtek 21. března 2013 se chystáme "ovládnout" velký sál Břetislava Bakaly. Cystá se totiž:
KYTICE
K. J. Erben/H. Smičková-Látalová/Z.Solčányová/S. Látal
baladická hororově komediální hra s veršem, slovem a tancem
obnovená premiéra s novými sólisty – jarní galapředstavení
Co už nyní lze říci aneb co by měl vědět každý člen divadla a co by se měl dozvědět (z tohoto článku, z tisku, z dalších míst na webu či od členů divadla) každý divák?


Datum a čas vystoupení: 21. 3. 2013 v 19.00 hodin.
Konec vystoupení cca 22.00 hodin.
Délka vystoupení jest cca 110 min + přestávka.
Místo konání Velký sál Břetislava Bakaly, tedy Žerotínovo náměstí, BRNO
Vstupné 190 Kč v předprodeji, 230 Kč na místě hodinu před vystoupením.
Předprodej:
 1. TIC, Běhounská 17, Brno, tel: +420 542 210 863
  web: http://www.kultura-brno.cz/predprodej
  e-mail: predprodej@ticbrno.cz
  Otevírací doba po - pá 10:00 - 18:00
 2. TD MIMI FORTUNAE
  ředitelka divadla (Hana Smičková-Látalová, +420 737 261 107)
  manažer (Radek Králík Novotný, +420 777 083 126, coney@centrum.cz)

Seznam všech účinkujících:
Hudebníci:
Renata Havlíčková, Dušan Sedláček
Herci, tanečníci a zpěváci:
Radek Králík Novotný, Zuzana Solčányová, Slavoj Látal, Hana Smičková-Látalová, Jana Smržová-Zajíčková, Zuzana Sýkorová, Katka Uhrová, Alica Virdzeková, Renata Polčíková, Petra Smutníková, Erika Šiprová, Dagmar Bortolotti, Pavla Novotná, Jarmila Gergelčíková, Petr Kolomazník, Roman Gengela, Jaroslav Vrána, Zdenek Oleksík, Jan Šipr, Aleš Pasulka, Petr Drobek Kudera, Klára Valdová, Petr Válek
Technícký tým:
Hana Pitáková, Petr Česal, Milan Humpolíček, Luboš Táborský

Text o představení (lze přebírat z tohoto webu, lze uvádět zkráceně dle potřeby zkráceně, mimo materiály TD MF uvádějte zdroj:http://blog.mimi-fortunae.cz/):
TIC Brno uvádí 21.3.2013 v 19 hod. v sále Břetislava Bakaly v Brně (Žerotínovo náměstí 6, známý jako „Bílý dům“) obnovenou premiéru baladické hororově komediální hry KYTICE, jejímž námětem je 6 básní ze stejnojmenné slavné sbírky Karla Jaromíra Erbena. Tvůrci Hana Smičková-Látalová, Zuzana Solčányová a Jaroslav Slavoj Látal však ke ztvárnění příběhů Erbenových postav používají nejen Erbenovy verše, ale také běžné mluvené slovo a pohybovou techniku scénického tance. Cílem je vytvoření divadla sugestivního, mírně hororového, rozhodně však nikoliv ponurého, naopak v mnoha scénách ke smíchu vyzývajícího; jde tedy nesporně o Kytici novou, „odtemnělou“, ale přitom ctící autora; a jak sami umělci říkají: představení je vhodné pro diváky „všech věků i stavů“. S mystériem Erbenových básní kontrastuje na scéně rozehraný život téměř renesančních komediantů, včetně „pouťových“ popěvků. Kontrast mezi nadčasově baladicky pojatými básněmi a „přízemními“ lidskými osudy podtrhují kostýmy a masky Miroslavy Staré. Představení „KYTICE“ vytvořil a nazkoušel soubor TD MIMI FORTUNAE, jehož představení jsou známá plnými sály v Brně (brněnskou premiéru KYTICE hostil ve svém divadle Bolek Polívka) i v Praze (Divadlo Na Zábradlí, Mezi ploty), na Slovensku, ve Francii, Anglii, Indii, USA i v Jordánsku, kde se jedno z představení konalo v amfiteátru světově proslulého skalního města Petra. KYTICE byla pro rok 2013 nastudována s novými sólisty a úpravami, takže si dovolujeme toto představení doporučit i těm divákům, kteří již KYTICI v roce 2011 věnovali svůj čas a potlesk. GALAPŘEDSTAVENÍM nazýváme tento večer v sále B. Bakaly v centru Brna jednak z důvodu nového nastudování představení, a jednak proto, že s „rozkvětem“ KYTICE divadelní by mělo podle kalendáře 21.3. rozkvést i jaro kolem nás, takže lze očekávat také závěrečný jarní přípitek umělců a obecenstva…
Rezervace a předprodej vstupenek: TIC nebo TD MF (viz výše)


Vzhledem k tomu, že toto představení je pořádáno "partnersky" s TICem Brno, nelze chtít po členech divadla "nezávazné rezervace", ale přijímáme pouze "placené rezervace" - lze domluvit, že si u kteréhokoliv člena divadla lístek za hotové předplatíte a před představením na Vás bude lístek "čekat" v obálce s Vaším jménem.
Vstupenky jsou číslovány, sedadlo nejvíce vlevo z pohledu z jeviště má pořadové číslo 1, viz schema:


RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.