pátek 8. listopadu 2013

Noc divadel 2013 již příští sobotu!

Taneční divadlo MIMI FORTUNAE při příležitosti první NOCI DIVADEL v ČR zve diváky na akci s názvem MIMI „HOT“ CUISINE neboli, když se to vezme anglicky („hot“), chystá se „horké vaření“, či, když se to vezme francouzsky („haute“), bude to „vaření na vysoké úrovni“ … a co se bude vařit? Samozřejmě taneční a pohybové divadlo.
Tanečníci, choreografové, pedagogové a herci a zpěváci tanečního divadla MIMI FORTUNAE pozvou diváky nikoliv do hledište nebo na scénu, ale na externí taneční sál, který se nachází v téměř filmově tajemném prostředí bývalé slavné brněnské továrny „ZBROJOVKA“, na adrese Lazaretní, Brno-Zábrdovice (místo, které se stále více stává centrem nezávislé kultury), na místě původního konferenčního sálu historické budovy prvorepublikového ředitelství.
Diváci budou provedeni Zbrojovkou do sálu, kde jim bude nabídnuto DIVADELNÍ MENU
 • Předkrm
  Nefalšovaná taneční zkouška současného scénického tance.
 • 19:00 Společný potlesk
  Všechna účastnící se divadla v ČR i v Evropě budou zároveň tleskat.
 • Polévka
  Předvedení vylosovaného nebo hlasováním vybraného představení ve zkouškové podobě (z repertoáru TD) v syrové podobě bez kostýmu a světel, zato s komentářem, včetně příběhů z cest těchto představení po Indii, Jordánsku a USA.
 • Hlavní chod
  Vytvoření vlastního „diváckého představení“ na společně vybraný námět, pod vedením choreografa a za pomoci a úcasti ostatních členů souboru TD MIMI FORTUNAE, směrování k vlastním pohybovým nápadům, reakcím, improvizacím, apod., s cílem ukázat, že dnešní pohybové divadlo muže být vytvářeno i „lidmi z ulice“, bez rozdílu vzdělání, věku a váhy.
 • Salát
  Po vytvoření společné prostorové kompozice ještě možná trocha pohybové relaxace pro tělo i mysl, tedy prosím: "cvičební úbor" s sebou.
 • Zákusek
  Provedení některé z choreografií TD MIMI FORTUNAE v kostýmech … a konečně skutečné OBČERSTVENÍ PRO DIVÁKY I ÚČINKUJÍCÍ + příležitost k popovídání.
Na NOC DIVADEL a MIMI „HOT“ CUISINE se těší TD MIMI FORTUNAE Brno.
Kapacita sálu je omezená!!! Doporučujeme vstupenky předem rezervovat na tel. čísle 777 083 126 nebo e-mailem na coney@centrum.cz.
Kdo nepřijde včas (!! 18:00 !!) ke vstupu do Zbrojovky, musí se následně domluvit telefonicky! Do areálu nelze vstupovat bez domluvy a bez doprovodu!
RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.