čtvrtek 12. prosince 2013

AVE… ADVENT!

Taneční divadlo MIMI FORTUNAE BRNO "obsadilo" pro dnešní večer sál Břetislava Bakaly 12. 12. 2013 spolu s hosty - Dušan Sedláček (kytara), Renata Havlíčková (flétna); Aneta Kamenská (taneční sólo) - a diváky nejen rozesmálo, ale i uvedlo do stavu, řekněme, zkoprnělého vytržení.
Taneční provedení koled "Štědrý večer nastal" a "Pásli ovce Valaši" diváky rozesmálo, pásmo AVE-AVE, MISA GLAGOLICA, PER L’ELEVATIONE!, HALLELUJAH a AVE MARIA možná právě svou jistou spiritualitou / duchovností poněkud zaskočilo (už snad jen soupis skladeb vypovídá: Antonio Vivaldi – Amen ze Stabat Mater, Leoš Janáček – Postludium z Glagolské mše, Jacob Johann Froberger – Toccata per ľ elevatione, Vitamin String Quartet – Hallelujah, Céline Dion – Ave Maria).
Po přestávce následovala oblíbená baladická kompozice podle básně Karla Jaromíra Erbena Vodník. Potom svým uměním uchvátil náš host, tanečnice Aneta Kamenská - DUET PRO JEDNOHO.
Další zdravý smích přinesla BALERÍNA (mimochodem premiéra). Jak choreografka a tanečnice v jedné osobě sama uvádí, podobnost s jakýmkoliv umělcem či člověkem je zcela náhodná! (zpívá: Zuzana Solčányová, tanečně improvizuje: Hana Smičková-Látalová).
Na závěr pak očekávané salvy smíchu doprovázely PAS DE COCO (obnovená premiéra).

Ještě pár slov na téma HOST TD MIMI FORTUNAE - Aneta Kamenská – choreografka a tanečnice.
V roce 2010 úspěšně dokončila studium na pražské taneční konzervatoři Duncan Centre. Poslední tři roky se věnuje výuce tance pro děti a mládež. Druhým rokem je lektorkou v Centru Tance Brno, kde učí nejen dětské, ale i „dospělácké“ kurzy moderního tance. V letošním roce dokončila studium Divadelní vědy na Masarykově Univerzitě v Brně s titulem Bc. Během své taneční kariéry spolupracovala např. se surrealistickým německým výtvarníkem Lubo Kristkem a s bývalou primabalerinou ND Brno Janou Přibylovou. Vystupuje na různých významných akcích jako např. Dance Life Expo 2012, Slavnost Masek 2013, Den Země v galerii Vaňkovka 2013, oslavy města Olomouc, apod. Pravidelně dvakrát ročně můžete vídat její choreografie i sólová vystoupení na akcích Centra Tance.


Volně dle programu večera a vlastních dojmů :-) RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.