neděle 26. ledna 2014

Ples ve Staré Turé

"Výlet do zahraničí" byl neobvyklý, nečekaně "dotvarovávaný" okolnostmi, ale bezvadný.
Co se cesty týče, nutno říci, že dojet do Staré Turé na ples fotbalistů (Městský fotbalový klub Stará Turá) - ples jest vskutku noblesní akce vyhlášené v celém okolí - alespoň tak se mi to jevilo, nebyl žádný problém, nepočítám-li poněkud zmatené dopravní značení v Myjavě (takže jsme chvíli doufali, že stále jedem správným směrem). Mapu Staré Turé jsem si prohlédl předem na Googlu a bez problémů dorazil na místo určení.
První dojem: nádherně vyzdobený sál, nachystaná kapela...
Takže jsme ještě před příchodem návštěvníků zvládli naaranžování skříně pro naše vystoupení Miláčku, nemám co na sebe...
Pak čekání na vlastní vystoupení, které je zařazeno do programu až na čas 21:30. S Pavlou jsem si vyplnili čekání pár minutami v kole na tanečním parketě.

A k vystoupení?
Jak říká Zuzana, jsem důstojným zástupem za Slavoje, do role jejího partnera, v jejím tanečním vystoupení.
Nesnažil jsem se nějak přesně zkopírovat Slavoje, pojal jsem si roli trochu po svém.
A diváci?
Někteří se doslova řezali smíchy, jiní, zaujati vystoupením, okřikovali hlučnější spolustolovníky; no a samozřejmě že Zuzanina šňůra v Pigale sklidila bouřlivý aplaus!

Prostě paráda, zadařilo se vše, jak mělo!

Následně jsme si užili ještě plesových radovánek (večeře, slovenské a české písně, tanec - ještě jsme se s Pavlou rozdováděli, půlnoční vystoupení free-stylové skupiny ze západního Slovenska - tři borci předváděli skvělé kreace s míči).
Cesta zpět byla rychlejší než cesta tam, bo jsem si již jednou projetou trasu uměl v hlavě promítnout pozpátku... Jen na dálnici mne znervózňovala auta, jedoucí trvale v levém pruhu - musel jsem je blikající směrovkou žádat, aby se zařadila do pravého a já je mohl regulerně dle pravidel předjet.


Mimochodem , i naši divadelní zástupci na dalším z řady dětských karnevalů s Tetinami, ve Velaticích, odvedli své číslo dle regulí tance a pro radost dětských tváří...


RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.