neděle 19. ledna 2014

S Tetinami v Adamově

Dnes se konal druhý z pásma dětských karnevalů, na němž participuje i Taneční divadlo Mimi Fortunae. A zde je osobní vyprávění dlouholeté členky divadla Marušky Žákové, rozené Valentové:


Dnešní představení v Adamově bylo pro mne a Jardu návratem do dětství. Po příjezdu jsme oba obdivovali náš Adamov, který prošel opravami.do krásy. I vnější vzhled Městského kulturního střediska (kde se představení konalo) se změnil. Po vstupu do budovy jsme však s mým dnešním tanečníkem a dlouholetým kamarádem jásali, protože interiér MKS zůstal téměř nezměněn. Korálky v omítce okolo schodiště evidentně přežili nejen útoky prstíků našich, ale i pozdějších generací. Teď bych mohla pokračovat dále v popisu toho, co v nás vyvolalo vzpomínky na společná léta dětství, ale tím bych úplně odběhla od skutečnosti, že dnes jsme do Adamova přijeli na pozvání "Tetin" zatančit pro novou generaci adamovských dětí.
Oč bylo představení kratší než obvykle (rozuměj vlastní vystoupení členů TD MF - pozn. editora), o to bylo příjemnější nejen díky "Tetinám", které nám na příchod mezi děti pustili nádhernou fanfáru a my tak mohli tančit jako skutečný kníže s nádhernou paní.
Po našem tanci jsme zatančili společně s dětmi. Dle jejich výrazu, který nyní vídávám i ve tváří svého malého synka a protože děti jsou nejnáročnější diváci, mohu soudit, že jsme byli úspěšní.
A tak se mohu utěšit tím, že jsme alespoň udělali s Jardou radost jiným dětem, zatímco jsem mého Oldíka nechala doma s tatínkem, protože mu po očkování nebylo dobře. Maruška

RKN, tentokrát jen v roli editora :-)

Edit: O karnevalu se píše v Blanském deníku, odkud je i fotografie

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.