úterý 3. června 2014

LÉTOPRSKY …tanečně-divadelní vítání slunečních paprsků zcela vážně i naprosto nevážně se závěrečným přípitkem létu

LÉTOPRSKY …tanečně-divadelní vítání slunečních paprsků zcela vážně i naprosto nevážně se závěrečným přípitkem létu

12. 6. 2014
Sál Břetislava Bakaly (Bílý dům), Žerotínovo náměstí, Brno

Představení Tanečního divadla MIMI FORTUNAE v Sále Břetislava Bakaly 12.6. v 19:00 hodin nese „kouzelný“ název LÉTOPRSKY, skrývající v sobě letní paprsky slunce, na které se zajisté těší diváci i členové divadla. Jsou připraveny ČTYŘI PREMIÉRY. První dvě pro své diváky připravilo MIMI FORTUNAE: představení SVĚTLO V ČASE – tanečně-mimicky-pohybové představení rozjímající nad světlem v čase lidských dějin a vlivem rozvoje jeho zdrojů na mezilidské vztahy, lásky i nelásky, aneb od křemínků po svit displayů…, a dále SETKÁNÍ – příběh, vytvořený sólistkami souboru Zuzanou Sýkorovou a Hanou Smičkovou-Látalovou o tom, jak život běží a jak není třeba zapomínat na přátele. MIMI FORTUNAE také uvede velmi oblíbený a žádaný „humor hit" MILÁČKU, NEMÁM CO NA SEBE!, v němž exceluje Zuzana Solčányová v manželském dialogu se Slavojem Látalem (k 50. narozeninám S. Látala!!!). Opakovaně bude závěr představení tvořit diváky neustále žádané PAS DE COCO (aneb Slepičí dvorek), které jako „tak trochu rebélie" bylo uvedeno i na přehlídce Tanec, tanec 2014 ve Žďáru nad Sázavou a které, jako vždy, bude zase trochu jiné, protože ani protagonisté ho prostě nikdy nedokážou předvést stejně, když je smích diváků žene ke stále novým nápadům a legráckám.

Hostem večera bude opět i sólistka a choreografka z Duncan Centre Praha Aneta KAMENSKÁ ve své premiérové choreografii a premiérově se představí i skupina „Zpěváci v tanci“
Chybět nebude ani duo dobře známých muzikantů – Renata HAVLÍČKOVÁ (flétna) a DušanSEDLÁČEK (kytara).

Členové divadla se těší i na chvíle po představení, k nimž upřímně zvou i všechny diváky, aby společně přivítali paprsky léta douškem vínka.

Více informací v události na Google+

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.