středa 25. června 2014

Závěr sezóny

Zítra to budou již 2 týdny, co Taneční divadlo MIMI FORTUNAE uzavřelo svou další divadelní sezónu představením LÉTOPRSKY (12. 6. 2014, Sál Břetislava Bakaly známý jako Bílý dům, Žerotínovo náměstí, Brno).
Diváci chvílemi ani nedutali, chvílemi se ozýval bouřlivý smích, na závěr přišel velký potlesk.
Čtyři premiéry bylo dost velké sousto. Představení SVĚTLO V ČASE – tanečně-mimicky-pohybové představení rozjímající nad světlem v čase lidských dějin - probíhalo v takřka nábožném tichu. Podobně SETKÁNÍ – příběh, vytvořený sólistkami souboru Zuzanou Sýkorovou a Hanou Smičkovou-Látalovou o tom, jak život běží a jak není třeba zapomínat na přátele. Smích samozřejmě patří k stále živému, stále stejnému a jinému příběhu MILÁČKU, NEMÁM CO NA SEBE! a k neustále žádanému PAS DE COCO (aneb Slepičí dvorek), které jako „tak trochu rebélie" bylo uvedeno i na přehlídce Tanec, tanec 2014 ve Žďáru nad Sázavou (a tam nám to nějak nemohou zapomenout).
TD MIMI FORTUNAE střídala sólistka a choreografka z Duncan Centre Praha Aneta KAMENSKÁ a též skupina „Zpěváci v tanci“, či již dobře známí muzikanti Renata HAVLÍČKOVÁ (flétna) a DušanSEDLÁČEK (kytara).

A vlastně po tomto zlatém hřebu sezóny následovala ještě minidohra, kdy na závěrečném maškarním plese účastníků Dřevěných tanečních Taneční školy Eso (kde se účastnila i "Klotylda" z Brněnských tetin) jsme byli přizváni předvést Dvorský tanec, který jsme do pásma dětských maškarních plesů pořádaných právě Tetinami skoro víkend co víkend od počátku roku zařazovali.

Teď nás čeká léto, divadelní tréninky 2x týdně (pondělí a středy) - nesmíme před listopadovým turné po Indii polevit...

RKN

0 komentářů:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.